
Осмогодишња школа у Петровцу,која је истурено одељење ОШ“М.Р.Мирко“ у Прокупљу,недавно је добила вредну донацију намештаја од Рајфајзен банке.Ова донација је резултат реновирања експозитуре банке у Прокупљу,након чега је одлучено да се употребљив намештај поклони некој школи којој је најпотребнији.
Након прегледа фотографија и информација које су школе доставиле,изабрано је истурено одељење у Петровцу,које похађају ученици у сеоској средини и где је ова врста помоћи од великог значаја.
Школа је добила више комада функционалног намештаја-ормариће,полице,фиоке,столове и столице,који ће у великој мери побољшати услове рада за ученике и наставно особље
„Ова донација нам пуно значи.Хвала Рајфајзен банци што је препознала потребе наше школе.Ово није само материјална помоћ,ово је подстрек и знак пажње који нам много значи“ истакла је директорица школе.
Школа се,у име целог колектива,захваљује Рајфајзен банци на хуманом гесту и упућује апел и другим компанијама и организацијама да се прикључе сличним акцијама.
Помоћ школама у руралним срединама је улагање у квалитетно образовање и будућност наше деце,као и кључ опстанка села.
Буди први са коментаром