Приводи се намени простор око Здравственог центра и завршавају приступне саобраћајнице

 

Поред финалних грађевинских радова на Здравственом центру, у току је и комплетно уређење приступних саобраћајница, тачније улица Милена Јовановића и Арсенија Чарнојевића.
– Чујем да неки кажу како су пробијени рокови, те постоје разна нагађања и злуради коментари. Рок за завршетак ове две улице је крај октобра месеца. Уговор смо потписали јануара а задњи рок је крај октобра с тим што је извођач уведен у посао априла месеца, када су временске прилике то дозволиле, што и пише у уговору. За сада, нико није тражио померање рокова. У ове две улице, ради се комплетна водоводна мрежа, атмосферска канализација, реконструкција коловоза, како би службе Хитне помоћи и Ургентне медицине могле ефикасније и брже да одговоре на позиве наших суграђана и благовремено укажу помоћ, каже члан Градског већа за пројекте Снежана Лукић Ракоњац.


Како сазнајемо од надлежних у Граду, комплетан простор, према урбанистичком плану, мора да се уреди и приведе намени због Здравственог центра.
– Објекти о којима се полемише претходних дана, налазе се на парцели која је део саобраћајнице. Обзиром да су ови објекти привременог карактера, морају бити уклоњени. Сама локација представља прикључак на државни пут другог А реда број 216 и у складу са важећим законима Републике Србије, не постоји могућност изградње објеката на тим локацијама. Власници су упознати са тим, кажу надлежни и додају да су власницима радњи понуђена алтернативна решења у смислу проналажења нове локације.
– Град брине о својим суграђанима, у овом случају власницима локала, те им је понуђено алтернативно решење у смислу проналаска локација где је могућа изградња таквих објеката, истичу из Града Прокупља.

Буди први са коментаром

Оставите коментар

Ваша емаил адреса неће бити објављена


*



The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.