Нови, 64. број часописа „ТОК“, представљен је љубитељима писане речи у прокупачком Дому културе, а о њему су говорили уредници Љубиша Красић и Саша Миловановић.
Као уредник поезије Љубиша Красић је истакао важност постојања и успешног тридесетогодишњег рада Књижевне омладине Прокупље, која према његовим речима и на страницама часописа заузима значајно место. Представљени су и аутори, који су награђени на Ђурђевданском књижевном конкурсу, а уневерзитетски професори језика Драгиша Бојовић и Мирјана Бојанић Ћирковић, нашли су се у улози жирија, али и представили као песници. Тако је Прокупчане, овом приликом, својом поезијом по први пут упознао, професор Филозофског факултета у Нишу др Драгиша Бојовић.
Заинтересовани љубитељи поезије и поштоваоци овог часописа, имали су прилику да чују и Славимира Демировића, који је казивао стихове о заљубљенима. О филму је говорио Дејан Дабић, истичући глумицу Љиљану Драгутиновић и њену заступљеност на филму и телевизији. О сновима, свесном и несвесном, говорио је Саша Миловановић, а у одељку „Тумачења и прикази“, рецензент Љубиша Красић, подвукао је важност Миловановићеве награђене збирке „Песме“, посебно у сегменту чувања речи од заборава и њиховом јединственом грађењу.
У најновијем броју овог часописа љубитељи писане речи могу да прочитају још много тога што их интересује из различитих области друштвеног живота. Неизоставне рубрике су и „историја“ „топличка седма трака“, „есеји“, „овде је небо моје“, „превод“.
– „ТОК“ успева да кроз своју мисију на најбољи начин репрезентује топличку културу, али и да у Топлицу донесе најзначајније ствараоце наше културе уопште. Он је једини часопис у Топлици, који има традицију дугу скоро пола века, истакли су уредници овог часописа.
На промоцији најновијег броја часописа за књижевност, уметност, културу и друштвена питања „ТОК“, своје стихове читали су и Маја Станковић, Милена Јанковић, Кристина Милошевић и Ивана Ђурковић.
„ТОК“ је као и досад, објављен је у издању Књижевног друштва „Раде Драинац“, које постоји и ради у оквиру ове установе културе.
Буди први са коментаром