Хероји нашег времена – акција спашавања мештанина у Товрљану (видео)

Како званично сазнајемо, служба хитне медицинске помоћи је у сарадњи са ватрогасцима спасиоцима учествовала у акцији спасавања З. М (1937). Акција је почела у 20.30 а завршила се јутрос у 06:10. Рођак пацијента је упутио потив Екипи хитној помоћи.

Терен је био у лошем стању, због наноса снега и непрестаног ветра који је дувао. Возила „Лада нива“ и „дачиа дустер“ су се заглавили па је у помоћ морало да долази специјализовано возило ватрогасне помоћи из Прокупља.Проходност су спречавала дрвећа која су падала, као и велики намети снега. Висина снега била је око 1м са огромним наносима ветра.
Сви учесници спасавања су безбедно са промрзлинама дошли у Прокупље,док је пацијент је остављен у ургентни центар Опште болнице на даље лечење.

Ово је још једна удружена и успешна акција спасилачких тимова и Екипе Хитне помоћи која се сваког дана сусреће са разним изазовима

[ngg src=“galleries“ ids=“105″ display=“basic_thumbnail“]

Буди први са коментаром

Оставите коментар

Ваша емаил адреса неће бити објављена


*